Ali İsmet Öztürk

ALİ İSMET ÖZTÜRK ETKİNLİK İLETİŞİM 0535 305 78 35

ALİ İSMET ÖZTÜRK hakkında:

23 Mayıs 1964’te İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul sonrasında, Saint Benoit Fransız Erkek lisesine devam etti. İşletme konusunda üniversitede eğitim aldı. Daha sonra yurt dışında Aircraft System & Maintenance ve test pilotluğu konularında eğitim gördü.

Uçuşa 1984’de başladı. Akrobasi ile tanışması 1988’de oldu. 1989’da Mach Aviation Ltd. Şirketi’ni kurdu. Şirket, tek bir helikopter ile başladığı uçuş hayatında kısa sürede gelişti. 1992’de 5 adet helikopter ile hava fotoğrafçılığı ve hava film çekimi konularında ülkemizin en kapsamlı havacılık kuruluşu haline geldi, branşında bir çok ödül aldı. Daha sonraki yıllarda, helikopterden canlı yayın teknolojisini ülkemize getirerek bir başka ’ilk’e imza attı. Bu amaçla, Pro-Mach AŞ’yi kurdu ve bir çok televizyon kanalına havadan canlı görüntü aktarıldı. 1999 yılı ile birlikte gönlündeki uçuş şekline, yani akrobasiye geri döndü ve bunu bir hayat şekli olarak kabul etti.

2000 yılında profesyonel akrobasi pilotu oldu. Akrobasi uçuş faaliyetlerini, ACROMACH adı altında yürüttü. Ali İsmet Öztürk, 2004 yılında yabancı sponsorların dikkatini çekti ve onlar tarafından desteklenerek, yurt dışında yoğun uçuş faaliyetlerine başladı. Öte yandan, Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük başarılar sağlayan bu gelişmeler ışığında, dünya semalarında ilk defa bir TÜRK AKROBASİ PİLOTU hak ettiği yeri aldı ve Avrupa’da düzenlenen bir çok Airshow’da aranan isim haline geldi.

Ali İsmet Öztürk, 2004- 2006 yılları arasında İngiliz GA Buyer firmasının ana sponsorluğunda uçtu. Alt sponsorların da hepsi yabancı kuruluşlardı. (Lycon, Hartzell, LX navigation, Barry Controls bunlardan bazılarıdır). 2012 yilina kadar 20 ayrı Avrupa Ülkesi ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde uçarak 500’den fazla Airshow organizasyonuna katıldı, 859 gösteri uçuşunu hatasız ve arızasız bitirerek 25 milyondan fazla seyirciye ulaştı. Bu süreç icerisinde 150.000 km yol kat etti. Her bir yil icin, 400’den fazla antreman uçuşu yapti !.

2005 yılında İngiliz Sivil Havacılık otoritesi tarafından kendisine en üst  kategoride “Display Authorisation” (gösteri yetkisi) sertifikası verildi. Her sene düzenlenen EAC ’’European Airshow Consul’’ ise, 2006 yılında “Sponsorunu En İyi Tanıtan Airshow Pilotu” ödülünü Ali İsmet Öztürk’e verdi. Avrupa’daki bir çok airshow organizasyonunda “Best Solo Display” seçildi.

Uçuşa başladıktan sonra geçen 28 sene boyunca sadece profesyonel havacılıkla iştigal eden ve Türkiye’de havacılık dalında bir çok ’ilk’e imza atan Ali İsmet Öztürk, Ticari Helikopter ve Uçak Pilot lisanslarina, çok motorlu helikopter ve uçak uçuş sertifikasına, uçuş öğretmeni ve alet uçuşu sertifikalarına sahip ilk ve tek sivil Türk Havacısı konumunda. Öztürk, aynı zamanda Uçak ve Helikopter bakım teknisyeni lisansına sahip. 50’den fazla değişik hava aracında uçuş tecrübesi olan Ali İsmet Öztürk’ün toplam uçuşu 4500 saatin üzerinde.

GÖSTERİ UÇAĞI « MOR MENEKŞE » hakkında :

Akrobasi uçağı ile akrobatik gösteri uçağı arasında farklar vardır. Akrobasi gösterileri sırasında, gösteri uçağının bir takım özellikleri seyirciler üzerinde kalıcı izler bırakmaktadır. Bu sayede izleyiciler üzerindeki hatırlanma kat sayısı yükselir. Ticari amaçla dizayn edilen bir gösteri uçağında bu özellikler mutlaka olmalıdır. Uçuş sırasında çıkan duman miktarı, motor ve pervane sesi, uçağın kıvraklığı bu özellikler içinde sayılır.

Avrupa’da bu özelliklere sahip bir uçağın ilgi çekeceği düşüncesi ile, Ali İsmet Öztürk ve Barrett Brummett bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayacak bir gösteri uçağının imalatına karar verdiler. 2002 yılında, USA-Indiana’da yapımına başlanan bu uçağa “Purple Violet” (Mor Menekşe) adı kondu ve dokuz ay gibi çok kısa bir sürede uçuş testlerine başlandı. Mor Menekşe, bir Formula 1 otomobili gibidir. Uçuş gösterileri sırasında önce emniyetli, sonra etkili bir show’un yapılabilmesi için her türlü teknik, mekanik ve elektronik donanıma sahiptir.

Lycon USA firması tarafından sponsoring edilen motorun gücü, deniz seviyesinde 407 beygirdir. Hartzell USA tarafından sağlanan özel yapım kompozit bir akrobasi pervanesine sahiptir. Bu özel pervane sayesinde, gösteri sırasında icra edilen gyroscopic manevralar motor ve aksanına hiç bir zarar vermeden yapılabilmektedir.

Duman sistemi ön ısıtmalı, dakikada 4 US Galon sarfiyatlı bir teknoloji harikasıdır. Bu güne kadar iştirak edilen gösterilerin hepsinde en etkili dumanı veren uçak olarak kabul edilmiştir.

Akrobasi gösterilerinde hız çok önemlidir. Mor Menekşe’nin show paternine giriş hızı 260 mph dir. Bu hız yaklaşık 455 km demektir! Bu rakam bilinen bütün çift kanatlı gösteri uçaklarının hızından daha yüksektir. Bu hız sırasında çıkardığı ses airshow dünyasında devamlı konuşulmaktadır. Mor Menekşe gösteriye başladığında belirgin sesi ve dumanı ile hemen dikkat çeker ve diğer tüm uçaklardan ayırt edilir.

Mor Menekşe’nin kanat yapısı eşi olmayan bir sisteme sahiptir. Kanat firar kenarında bulunan kanatçıklar emsal uçaklarda 4 adet olmasına rağmen, Mor Menekşe 8 adet kanatçığa sahiptir ve bunlar birbirinden bağımsız olarak değişik açılarda çalışırlar. Bu özelliğe sahip bir kanat yapısı çok değişik ve daha önce görülmemiş manevraları yapma imkanı sağlar. 260 mph bir hızla uçan Mor Menekşe aynı zamanda havada helikopter gibi sabit kalabilme özelliğine de sahiptir.

Yaklaşik 9 dakika süren gösteri uçuşu sırasında Mor Menekşe ve yaratıcısı Ali İsmet Öztürk mükemmel bir bütünlük sağlarlar. Gösteride birinci öncelik emniyet faktörüdür. Her bir saniyesi daha önce planlanır ve defalarca uçulur. Bu antreman uçuşları sırasında daha iyi bir show yaratmak için uçuşların tamamı video ile kayıt altına alınır ve uçuş sonrası incelenir. Yeni bir sezona hazırlık saffası yaklaşık dört ay sürer ve bu süreç icerisinde günde 3-4 sorti akrobasi uçuşu yapılır. Mor Menekşe ile yapılan gösteri uçuşu sırasında Ali İsmet Öztürk’ün maruz kaldığı G gücü +9 ile -6 arasında değişmektedir. 

AKROBASİ PİLOTU ALİ İSMETÖZTÜRK GÖSTERİ UÇUŞU

NAKLİYE ARACI (TIR) hakkında :

Mor Menekşe çok hafif olması sebebiyle yüksek kapasiteli yakıt tanklarına sahip değildir. Yüksek performanslı motoru uzun süreli intikal uçuşlari için değil, kısa süreli akrobasi gösterileri için tasarlanmıştır. Bu sebeple gösteri uçağının bir show’dan diğerine intikali özel şekilde tasarlanmış bir TIR ile yapılmaktadır.

2 saat içinde demonte edilebilen Mor Menekşe bu özel TIR içine yerleştirilir. Üst kanat, TIR içinde bulunan bir asansör vasıtasıyla tavan kısmına çekilir. Alt kanatlar sağ ve sol bölümlere konur. Orta bölüme yerleştirilen gövde, TIR arkasında bulunan hidrolik bir sistemle dorse içine çekilir. Bütün bu parçalar özel aparatlar ve kayışlar kullanılarak sabitleştirilir.

TIR’ın diğer bir bölümü, A dan Z ye her türlü bakım ve tamiratı yapabilecek şekilde teknik ekipmanlarla donatılmış bir uçak atölyesi şeklinde tasarlanmıştır. İhtiyaç duyulabilecek her türlü yedek parça ve benzeri malzemeler, avadanlık, jeneratör, gaz altı kaynak sistemleri ve benzeri aletler bu bölümde emniyetli bir şekilde yerleştirilmiştir.

TIR 4 kişilik personelin geceleyebileceği şekildedir. Ayrıca dorse kısmında bir çalışma ve planlama bölümü mevcuttur. Bu bölümde bilgisayar ve aksesuarları,

sponsorların tanıtımı için çeşitli promosyon malzemeleri ve benzeri dökümanlar bulunmaktadır.

Kara yolu ile nakliye gerekirse gece şartlarında da ulaşım imkanı sağlamaktadır. Hususiyetle yaz mevsiminde bile kötü hava şartları görülebilen Avrupa coğrafyasında, bir sonraki show’a zamanında ulaşmak mümkündür. Bu da, hava akrobasisi gibi ciddi bir konuda paralellik gösteren bir husustur.

Bu aracın kendisi de show’un bir parçasıdır. Sponsorların bayrakları TIR üzerine asılır ve seyirciler tarafından görülebilecek bir noktaya park etmesi sağlanır. Bir çok izleyici Mor Menekşe’nin nasıl taşındığını görmek için TIR’ı gezer. Bu sırada onlara tanıtıcı bilgiler verilir.Bu sürecin tamamı sponsorların tanıtılması ve isimlerinin geçmesi için bir fırsat olarak kullanılır.

TIR yanına kurulan bir stand ile izleyiciler ve sponsorlar arasında iletişim kurulur. Sponsorlar tarafından sağlanan ‘Roll Up’ veya benzeri tanıtım enstrümanları bu stand içinde yer alırlar. Acromach PR elemanı tarafından sponsor broşürleri dağıtılır.

ALİ İSMET ÖZTÜRK İLETİŞİM    AKROBASİ GÖSTERİSİ

GÖSTERİ UÇAĞI    AİRSHOW İLETİŞİM

ALİ İSMET ÖZTÜRK UÇAK GÖSTERİSİ İLETİŞİM 0535 305 78 35

ALİ İSMET ÖZTÜRK ETKİNLİK İLETİŞİM 0535 305 78 35

2014 airshow, 2015 airshow, gösteri uçağı, gösteri uçuşları, dünyaca ünlü pilotlar, akrobasi uçağıyla gösteri, mor menekşe gösteri uçağı, ali ismet öztürk gösteri uçağı, ali ismet gösteri pilotu, airshow tarihleri, gösteri uçağı etkinlik fiyatları, airshow fiyatları, ali ismet öztürk

 

Ali İsmet Öztürk Videoları

Ali İsmet Öztürk Fotoğrafları
Etiketler: Ali İsmet Öztürk, ali ismet öztürk iletişim 0535 305 78 35, ali ismet öztürk telefon0535 305 78 35, gösteri uçağı, airshow iletişim, ali ismet öztürk etkinlik, ali ismet öztürk uçak, uçak showları, uçak gösterileri
cemrecandanvesevimbudakoglu
rica
biz.ögrenciyiz.ve.şiire.adadık.kendimizi.ibrahim.sadri.gibi.bir.ustadtan.yardım.istiyoruz.bu.daldailerlemek.için.
facebooktanulaşım | istanbul
arife koçak
düğün
hacam benim oğlum u allah izin verirse evlendireceğiz hocam bizler o kadar verlıklı bir insanlar değiliz allah izin veriesedüğünümüze seni davet etmek istiyorum bize mattiden yardicı olurmusun yani şünü istiyorum yanı gelecan parasından indirim yaparmısın allaha emanet olun hocam
arifekocak1971@hotmail.com | istanbul kayışdağı
mustafa tokmak
düğün
ben düğünümde bir gün ilahisaat 20 22 arası bir gün de semazen istiyom oda saat 20 20 arası acaba bunun maaliyeti ne olur teşekkürler
tokmak-mustafa @hotmail.com | konya
mustafa tokmak
düğün
eylül ayında düğünüm var ve ben düğünümde sadat uçan ı görmek istiyom acaba üç saatlik konser in maaliyeti ne olur teşekkürler
tokmak-mustafa@hotmail.com | konya
MUSTAFA SAVAŞ
DURSUN ALİ ERZİNCANLI HOCAM REZERVASYON
TEMMUZ AYI SONLARI KEÇİÖRENDE KÜLTÜR MERKEZİNE HOCAMI DAVET ETMEK İSTİYORUZ, NASIL OLUR YARDIMCI OLABİLİR, YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ. ALLAHA EMANET OLUN.
mistiklalsavas@msn.com | ANKARA
yasemin k
soru
arkadaşım evlenecek düğün fiyatları nasıl sedat abi burada ne zaman konser vereceksin siteniz hayırlı olsun başarılar
yok | zonguldak çaycuma
samet sağlam
.düğün organizasyonu
iyi günler... düğün organizasyonu için dursun ali erzincanlı yada nihat hatipoğlu hocamızı düğünümüz için istiyoruz bunula ilgili bilgi nerden alabilirim? teklif fiyatları hakkında? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ALLAH razı olsun..
samet_akc_91@hotmail.com | izmir
tuncay kutlu
ibrahim sadri
lütfen ibrahim sadri ile tanışmamı sağlayın.ALLAH RIZASI İÇİN.
kutlutuncay@hotmail.com | hatay
Salih Yel
Kutlu Doğum Programı
Sami Yusuf, Serdar Tuncer, Ertuğrul Erkişi ve Reşit Haylamaz ın katılımıyla bir Kutlu Doğum Programı düzenlemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
salih_468@yazinak.com | Kayseri
Abdullah GENÇ
PROGRAM
Sayın Murat bey programınızı ailecek severek izliyoruz.Hele Gaziantep çekimlerinde program formatına eklediğiniz tanıtımı çok olumlu buldum.Şahsım adına bir izleyici olarak programınıza renk kattığını düşünüyorum.Zira anadolu insanı gerçekten tabii doğal.Bunlar bizleri etkiliyor.Kameralar karşısında profesyoneller tarafından kurgulanan çekimlerden daha nitelikli buluyorum.Çoban Mustafa tam bir Anadolu insanı.B A Ş A R I L A R.
gendim@hotmail.com | Kayseri Yahyalı
Mesut Şahingöz
Düğün organizasyonu
Selamü aleyküm inş haziranda düğünüm var Dursun ali hocamızın şiirlerini çok beğenerek dinliyorum eğer nasip olursa düğünümüze teşrif etmesi mümkün mü ilgilenirseniz çok sevinirim Allah şimdiden razı olsun..
mst.mesut66@gmail.com | Yozgat
murat karatas
yemek
murat abi allah inandırsın maas istemiyorum nolur sırf yanında et yemek için gönüllü çalışmak istiyorum yoksa günahım vebalim sizden sorulur.öldüm annatamam
mrt_karatas25@hotmail.com | ankara
emine kalaycı
düğün organizasyonu
iyi akşamlar isabet organizasyon. düğün paketlerinden 2. paketiniz de palyaço gösterisi yerine tiyatro ekibi olarak değiştirilebilir mi? ve toplam maliyeti (yol,ses dahil) ne kadar olur. teşşekürler
emine___53@hotmail.com | rize
özge yılmaz
islami sünnet düğünü
bana yardımcı olursanız sewinirim ...
kara_gozlu35@hotmail.com | izmir
erkan aşık
sünnet organizasyonu
iyi çalışmalar ben oğluma 2013 eylül 14 tarihinde sakarya da bir otelde sünnet yapacağım sizden ahmet özhan ,sefa doğanay ve erdoğan atalay ve semazan gösterisi için fiyat teklifi istiyorum duruma göre tercih veya tercihler yapacağız teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim erkan aşık 05335702605
erkana@onkokocsel.com | sakarya
derya akdemir
mevlanayı anma etkinlikleri
mendereste yapıcak oldgunz mevlanayı anma etkınlıklerınz ucretlımı ucretlı ıse fıyatını ogrenebılır mıyız? tesekkurler
deryaa_3588@hotmail.com | izmir
zehra
soru
bir düğün için serdar tuncer umut mürareyi çağırmak istesek kaç liraya gelirler ne kadara orgnize edersiniz
zezo_mehmetemin@hotmail.com | kocaeli
gzde olcsy
düğün
selamun aleyküm. yazın düğünüm var. fiyatlarınızı ve fiyatlara nelerin dahil olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirmiyim ??
gzde_19931991@hotmail.com | balıkesir
HARUN ÇOBAN
Düğün Organizasyonu
Bugün Soma'da yaptığın düğün organizasyonunu çok beğendim ve başarılı buldum canım kardeşim. İnşallah herşey gönlünce olur...
modakuafor_harun@hotmail.com | SOMA
MAHİR OYĞUR
DURSUN ALİ ERZİNCANLI İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM
DURSUN ALİ ERZİNCANLI İLE GÖRÜŞMEK SOHBET ETMEK İSTİYORUM KENDİSİYLE BU MÜMKÜNMÜ ACABA...
mahir_0147@hotmail.com | ADANA
omer arslan
dugun organızasyonu
24 kasım cumartesı dugun merasımımız olacak nasıp olursa ıbrahım sadrı beyefendıyı davet etmeyı dusunuyoruz bızım bu teklıfımıze ne derler ve bıze bunun malıyetını verebılırmısınız saygılarımla tel 05366104081 marmarıs
kumpas_omar@hotmail.com | marmarıs
riza koca
sunnet programi dini
2013 ,temmuz ayinda oglum icin sunnet dugunu yapmak istiyoruz palyoco ve semazen gosterisi istiyoruz fiyat araligi nekadar.
koca872@gmail.com | izmir
emrah demir
düğün
merhaba 25 ağustos da düğünüm var dini usüllere göre bir düğün yapmak istiyorum.fiyatlarınızı ve fiyatlara nelerin dahil olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirmiyim.teşekkürler 0544 850 60 08
emrah.demir@albafish.net | aydın/nazilli
hakan toprak
dugun
25 agustosta dugunum var semazen gosterisi istiorum fiyatinz ne kkadar dir
prof5252@hotmail.com | iğdir
halime bulut
düğün
merhaba 1 temmuzda düğünüm var dini usüllere göre bir düğün yapmak istiyorum.kısa bir semazen gösterisi istiyorum.fiyatlarınızı ve fiyatlara nelerin dahil olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirmiyim.teşekkürler
halimebulut.61@gmail.com | trabzon
ömer yıldız
konser
selamun aleykum ben tuzla halıl turkkan and ımam hatıp lisesi okul başkanıyım.yıl sonu şöleni düzenleyeceğiz ve konser tarznda olacak sami yusuf nekadar ücret talep eder,dursun alı erzıncanlı nekadar ıster ve omer dongel olu nekadar ucter talep eder ( tabıkı ımam hatıpe uygun bır ucret beklyoruz) teskkurlr
msn_omer_460@hotmail.com | istanbul
ALİ damar
dini sünnet düğünü programı
mayıs ayı içerisinde sünnet düğünü düşünüyorum.Fİyatlar hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. teşekkürler
ali_35_68@hotmail.com | izmir
ridvan Gulec
dugun yapmak istiyom
2 ay sonra bi dugun yapmak istiyorum islama göre (fiyatlar nasil)
gulec_bayram@hotmail.com | mardin-nusaybin
Mustafa kılınç
Semazen
2.5 ay sonra mersinde düğün törenim var ve düğünüme kısa semazen programı düşünüyrm iki kişi yeterli fiyat aralıklarnzı ögreneblrmym
lademur@hotmail.com | Mersin
ozge koylu
sunnet dugunu
Oglumun sunnetini yapmak istiyorum yazin fiyat araliklariniz hakkinda bilgilendirirsenin cok sevinirim..
OzgeAhmet@hotmail.de | istanbul
Durah Kaya
Siteniz Hayırlı Olsun
Başarılarınızın devamını dilerim
info@idealwebtasarim.com | İzmir
Demir Danış
Siteniz Hayırlı Olsun
Başarılarınızın devamını dilerim
http://www.demirdanis.com | İzmir
Ana sayfa - Düğün Organizasyonları - Sanatçılar - Menajerlik - İletişim
Merkez: Karagümrük Mah. Neslişah Camii Sok.8. Blok Kat 1 No:3 (Toki Villaları)-Fatih-İstanbul 0212 533 33 63 Şube: Mahmut Esat Bozkurt Cad. No:2 /3 (Kıbrıs Şehitleri Cad. Halk Bankası Üzeri) Alsancak / İzmir 0232 421 11 82 Gsm: 0535 305 78 35 Şube: Serçeönü Mah. Ahmet Paşa Cad. Çiçek İş Merkezi Kat:3 Daire 11 Kocasinan /Kayseri

İsabet Organizasyon

Bazı Sanatçılarımız; Talha Uğurluel - Mustafa Demirci - Mustafa Cihat

islami Düğün